A fogászati műszerek higiéniájához és értékmegőrzéséhez használt folyamatvegyszerek
Anyagkímélés és értékmegőrzés a Miele folyamatvegyszerekkel
Az orvosi eszközöknek a legmagasabb higiéniai követelményeknek kell megfelelniük, hogy biztonságosan minimalizálják a felhasználók és a betegek megfertőződésének kockázatát. A tisztításhoz használt folyamatvegyszereknek nemcsak jó előkészítési eredményeket kell biztosítaniuk, hanem kíméletesen is kell bánniuk az anyagokkal. Amennyiben nem rendelkeznek ezekkel a tulajdonságokkal, akkor az eszközöket újra alá kell vetni a tisztítási folyamatnak, ami értékes időt vesz igénybe a munkatársak részéről. Másfelől az agresszív vegyszerek az eszközök korrózióját okozhatják, ami költséges javításokat vagy akár az eszközkészlet újbóli beszerzését teheti szükségessé. Sinner köre szerint a tisztítás hatékonysága a mechanika, a vegyszerek, a hőmérséklet és az idő kölcsönhatásától függ. Ezért a folyamatvegyszereket a tisztító- és fertőtlenítő készülék előkészítési programjában össze kell hangolni a másik három változóval, hogy azok hatékonyan egészítsék ki az előkészítési folyamatot. A Miele a folyamatvegyszerek házon belüli választékával egészíti ki az orvosi eszközök előkészítésének teljeskörű portfólióját – a speciálisan az előkészítéshez kifejlesztett eszközöktől a szakértőkből álló szervizig.
Hogyan használják a folyamatvegyszereket?
A tisztító- és fertőtlenítő gépben az előkészítendő műszereket a folyamatvegyszerek hozzáadásával tisztítják meg, ezután pedig a visszamaradt vegyszerek semlegesítése következik. Ezen kívül a ProCare Dent folyamatvegyszerek a száradási idő csökkentésére és az előkészítendő anyagok tisztára öblítésére használhatók. Sztenderd eszközök (pl. vízkőleválasztók, szondák, szájtükrök, szívók) előkészítése során a lúgos tisztítószer és a foszforsavból készült semlegesítőszer klasszikus kombinációja alkalmazható. Amennyiben egyidejűleg átadó műszereket is előkészítenek, az enyhe lúgos tisztítószerek és egy citromsav alapú semlegesítő szer kombinációját teszi lehetővé. Ennek hátterében az áll, hogy az átadó műszerekhez rozsdamentes acélon kívül más anyagokat, például alumíniumot és titánt is használnak, amelyek anyagkompatibilitása eltérő a magas pH-értékű tisztítószerekkel összefüggésben. Minden esetben be kell tartani a fogászati eszközök gyártójának EN 17664 szabvány szerinti IFU adatait.
Milyen előnyeik vannak a ProCare Dent folyamatvegyszereknek?
A ProCare Dent kifejezetten a fogorvosi eszközökhöz került fejlesztésre, hogy még az összetett berendezéseket, mint például a kézi és könyökidomokat és a turbinákat is gondosan megtisztítsa. Másrészt egy előkészítés során különböző geometriájú és anyagú műszerek fordulnak elő, ezért a folyamatvegyszerek kiválasztása során minden eszközt figyelembe kell venni. A korrozív összetevők, például a klór használatáról való lemondás kímélően hat a vegyes összetételű eszközkészletre. A jó leöblíthetőség mellett a víz hatékony felhasználásával kiváló eredmények érhetők el. A ProCare Dent folyamatvegyszerek gyógyászati termékként való besorolással és koncentráció ajánlással rendelkeznek, amely gazdasági és ökológiai szempontból egyaránt előnyös. A Miele készülékei és folyamatvegyszerei a legjobb eredmény elérése érdekében összehangolásra kerültek egymással.
Összegzés
A folyamatosan magas előkészítési minőség biztosítása érdekében az eszközök, a folyamatok és a vegyszerek optimalizált kölcsönhatására van szükség. A Miele Professional tisztító- és fertőtlenítő készülékek használatakor a ProCare Dent folyamatvegyszerek a magas szintű higiénia támogatását segítik, az anyagok kompatibilitásának figyelembe vétele mellett. A Miele ügyfélszolgálata támogatja Önt a megfelelő folyamatvegyszerek kiválasztásában, hogy jó előkészítési eredményeket és az eszközök lehető legjobb kímélését érje el. Ez az eljárás egyaránt védi a gyógyászati termékeket és a környezetet.